Вперше експорт перевищив імпорт за останні декілька років.

Вперше за чотири роки обсяги експорту з України перевищили обсяги імпортованих поставок у нашу країну. Згідно з даними Національного статистичного агентства, за даними січня поточного року було зареєстровано перевищення експорту на 15,8 мільйона доларів.

Минулого року, за даними січня, в торгівлі товарами та послугами було зафіксовано "мінус" майже на 59 мільйонів доларів, передав УНІАН. Експерти вказують на те, що найбільший внесок у зменшення капіталовкладення імпорту внесло скорочення споживання російських газів та нафти. У той же час, ряди відраслів змогли істотно наростити обсяги продажу на зовнішніх ринках. Так, найбільш динамічно, у порівнянні з січні минулого року, збільшився експорт хімічної промисловості - +22,1%, на 9,1% зросли продажі на зовнішніх ринках машинного обладнання, 6,2% додав експорт зерна. Загальна ситуація погіршує лише спад експорту металургії, який, за даними січня 2013 року, був на 22,3% нижчий від попереднього показника. В той час як обсяги експорту знизилися на 3,7%, обсяги імпорту знизилися ще більш істотно - на 5,1%. У цьому році уряд має намір почати реалізацію програми імпортування. Попередня планується, що її буде схвалено урядом в середині квітня і реалізовано в рамках програми стимулювання економічного зростання в 2013-2014 р. Автори програми сподіваються, що зменшення обсягів імпортування дозволить вирівняти диспропорцію в зовнішній торгівлі і скоротити її дефіцит. Перш за все, програма імпортування торкнеться товарів широкого вжитку: легкої промисловості, харчової та інших товарів. Джерело: UBR.

Консультація

Отримайте додаткову консультацію звернувшись за телефоном.

(097) 520-1888

Основні новини

Курси АЕО

Курси для представників АЕО | Курси митних брокерів | Курси митних представників | Курси агентів з митного оформлення

Детальніше ...

Митне оформлення контактних лінз | Імпорт контактних лінз зі сплатою ПДВ з лікарських засобі за ставкою 7% |

Митний брокер бере на себе зобов‘язання контролю ефективного переміщення товару через кордон, включаючи декларування товару.

Детальніше ...