Новий план спасіння Кіпру

Міністри фінансів єврозони запропонували новий план порятунку Кіпру, за яким всі рахунки у двох найбільших банках країни - Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus - будуть заморожені, після чого всі депозити на суму до 100 тыс. євро будуть відправлені в "хороший" банк, а решта - в "поганий" банк, повідомляє lb.ua.

На рахунку в "доброму" банку жодні додаткові податки вводитися не будуть, пише Lenta зі посилкою на Bloomberg. У той же час у "погом" банку гроші залишаться замороженими і з них буде введено спеціальний збір, за допомогою якого Кіпр може рікапіталізувати банки. Прикрашання власникам великих рахунків джерела Bloomberg оцінили в 40%. Пам’ятаймо, що початкова ідея порятунку Кіпру полягала в тому, щоб впровадити в дію одночасний податок на всі депозити. З вкладів на суму до 100 тис. євро припадало знайти 6,75%, а з рештою - 9,9%. За це Кіпр міг би виручити 5,8 млрд євро. На додачу до цієї суми Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд обіцяли виділити ще 10 мільярдів євро. Кіпрські депатути відмовилися від впровадження такого податку. Пізніше стало відомо про провал переговорів Кіпру з Россією про надання фінансової допомоги. Тим часом кипрським чиновникам потрібно негайно знайти гроші на річкупіталізацію банків, оскільки в ЕЦБ раніше заявляли, що можуть з 25 березня припинити надавати місцевим фінансовим організаціям ліквідацію через Emergency Liquidity Asistance, якщо план порятунку країни не буде прийнято. Це означає, що кіпрські банки захитаються останнім джерелом фінансування.

Консультація

Отримайте додаткову консультацію звернувшись за телефоном.

(097) 520-1888

Основні новини

Курси АЕО

Курси для представників АЕО | Курси митних брокерів | Курси митних представників | Курси агентів з митного оформлення

Детальніше ...

Митне оформлення контактних лінз | Імпорт контактних лінз зі сплатою ПДВ з лікарських засобі за ставкою 7% |

Митний брокер бере на себе зобов‘язання контролю ефективного переміщення товару через кордон, включаючи декларування товару.

Детальніше ...